Chroń głowę podczas jazdy konnej – o kaskach i toczkach jeździeckich

Handel Rekreacja, sport, hobby

Potrzebujesz toczka do jazdy konnej? Wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, ze względu sporą wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa można nabyć 2 typy zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask jeździecki? Co wybrać?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej ochrony jak kask, dlatego polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i ma atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi atestami, jak również być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja bądź pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask nie powinno się też iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszym mieście nie dostaniemy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]