Bagażnik na relingi – nie kupisz go do każdego auta

Handel Motoryzacja

Znajdź belki na relingi zintegrowane.

Wyjazd autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie niezbędne w trakcie wypoczynku sprzęty. Zwykle nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć w szczególności o rowerach czy nartach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużym stopniu zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym przedmiotom ochronę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znamiennie na zmniejszenie osiągów pojazdu, gdyż ma aerodynamiczny kształt. Do jego założenia konieczne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je kupić później. Pamiętajmy jednakże, by dobór modelu właściwego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić zawodowcom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe – bezpieczny transport rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem deski snowboardowe, rowery czy SUPy. Uchwyty tego typu są zwykle dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – gwarantują tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Lokalizacja firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]