Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Handel Ochrona zdrowia

Jeśli chcesz kupić aparat do masażu limfatycznego, skieruj się tu.

Presoterapia to technika masażu, której zadaniem jest poprawienie obiegu limfy w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to zbiór przeróżnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów obrotowych oraz pompujących, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również punktu masażu.

Urządzenie do presoterapii – na “skórkę pomarańczową” i nie tylko

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są urządzenia do presoterapii symulujące masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które zakłada się na obrzękłe ramiona lub nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory rękaw naciska na kończynę, pobudzając w ten sposób cyrkulację chłonki. Jest dużo wskazań do poddania się zabiegowi drenażu limfatycznego. To zwłaszcza obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii). Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania bądź jako wsparcie w likwidacji cellulitu. Presoterapia stała się także niezmiernie popularna w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – domowe aparaty do masażu uciskowego

Dużo opcji wykorzystania urządzeń do presoterapii przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Obecnie osoby na co dzień stosujące tę metodę terapii mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, przy użyciu mobilnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg drenażu. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, więc bez problemu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być zawsze omówione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym na własną rękę, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to między innymi miażdżyca bądź nowotwór, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]