Antena telewizyjna – cechy charakterystyczne

Handel

Dalsze informacje o antenie naziemnej.

W zdecydowanej większości domostw dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był bezużytecznym urządzeniem, należy zaopatrzyć się też we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie naprawdę duży. W sprzedaży znajdują się anteny ASR i DIGIT – DVB-T, siatkowe i pokojowe anteny DVB-T oraz anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T cechują się głównie łatwością montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w rękach przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które teraz oferują nam producenci, cechują się również wyjątkową odpornością na działanie zmiennych czynników pogodowych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych wysokiej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej kupnie?

Ogromna oferta anten tego rodzaju sprawiła, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które chcemy zamontować. Powinno się wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na wiele uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma również moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]