malarstwo komputerowe, photoshop digital painting

Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Edukacja

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od końca XX w. próbują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi metodami teraz nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego stosują przeważnie profesjonalne oprogramowanie. Mając tego świadomość mnóstwo początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca stara się przyswoić sobie najpopularniejsze programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – jakie oprogramowanie można wykorzystać?

Jest mnóstwo programów wykorzystanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo iż służył przede wszystkim jako software do obróbki fotografii, w mgnieniu oka stał się podstawowym oprogramowanie ilustratorów i game developerów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak m.in. Affinity Photo, Krita czy GIMP, w których dzięki wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych farbami olejnymi, temperą bądź farbami akwarelowymi. Digital painting daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość korygowania niefortunnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Szukaj kursu digital paintingu online z możliwością konsultacji z autorem szkolenia

W zasadzie lekcje digital paintingu przebiega tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Naturalnie pierwsze próby można podjąć samemu, jednak aby odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać potrzebne metody stosowania pędzli i zaawansowane funkcje oprogramowania, polecamy zapisać się na kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do przeróżnych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i uczą one dużo więcej niż tylko podstawowych funkcji programu. Ważne jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z twórcą kursu.

Lokalizacja firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]