Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

Edukacja Żywność

Dowiedz się więcej o warsztatach kulinarnych dla dzieci.

Dzieci uwielbiają brać udział w kuchni – przystrajać wypieki czy przynosić i wybierać składniki. Chciałabyś wykorzystać zapał kulinarny Twojej pociechy? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Warsztat kulinarny dla dzieci – czy warto zapisać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział maluchy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. Podczas kursu dzieci rozwijają swoją kreatywność oraz uczą się samodzielności i co jest bardzo ważne – zyskują przydatne umiejętności. A po prostu wyśmienicie się bawią. Dobieranie oraz mieszanie składników, ćwiczenie prostych przepisów i komponowanie niecodziennych smaków – to wszystko powoduje, że dzieci z zapałem eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają także reguły, jakich należy przestrzegać w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach asystują także rodzice, toteż jest to doskonała sposobność do spędzenia wspólnie czasu z dzieckiem. Opiekunowie mogą śledzić kulinarne wysiłki swoich dzieci, a następnie degustować to, co przygotowały.

Jak wyglądają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Spotkania trwają 3 godziny i organizowane są w Krakowie. W czasie warsztatów maluchy szykują deser i danie główne. Mali uczniowie kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – podjąć się pieczenia aromatycznej, udekorowanej świeżymi składnikami tradycyjnej pizzy, czy też przygotować wyborny makaron na słodko lub słono. W trakcie kursu dzieci przygotowują także pyszny deser – mus z polewą owocową i mascarpone. Lekcja połączona z zabawą to wspaniała metoda na spożytkowanie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ulubionych dań daje dzieciakom dużo szczęścia. Nawet najbardziej krnąbrne dziecko będzie z zaangażowaniem uczestniczyło w przystrajaniu deseru czy przyrządzaniu idealnej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez profesjonalnego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i bardzo dobre nastawienie do maluchów.

Lokalizacja firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]