szalunki, wynajem szalunków

Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

Branża budowlana

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, do której wylewany jest beton – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle budowane są ze sklejki, lecz spotyka się również wersje zrobione ze stali, a niekiedy nawet tworzyw syntetycznych. Pozostałymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie wymaganych efektów. Jednak z uwagi na spore koszty nie wszystkie firmy remontowe posiadają własne szalunki. Kiedy okażą się niezbędne, mogą wszak po prostu je wypożyczyć – tym bardziej, że wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

W jakich sytuacjach postawić na wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej ekipy, dobrze sprawdzić atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Przede wszystkim z powodów finansowych – wypożyczenie szalunków parę razy w sezonie będzie bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć także o komforcie, ponieważ trzymanie rzadko używanych szalunków może generować spore koszty.

Jaka firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób otrzymamy pewność, że szalunki będą wytrzymałe i praktyczne. Naprawdę istotna będzie też dbałość o klienta – w przypadku, gdy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze z kolei wejść do sieci i sprawdzić, co o ofercie konkretnego przedsiębiorstwa mówią wcześniejsi kontrahenci.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]