Wykorzystanie sklejki szalunkowej w budownictwie

Branża budowlana

Jeśli potrzebujesz sklejki szalunkowej, zobacz tu.

Deski szalunkowe to podstawowy moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego materiału, jednakże najczęściej wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc postawić domy z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jest nam potrzebna, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach z reguły używane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zwykle niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. W związku z tym w dzisiejszych czasach wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z wielu gatunków drewna – z reguły z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny częstokroć wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Spółki budowlane mają przeważnie swoją sklejkę szalunkową wraz z podzespołami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom na własną rękę, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma oferuje także wynajem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]