Budowa domów drewnianych – energooszczędność i komfort użytkowania

Branża budowlana

Budowa domów drewnianych - dalsze informacje o tej usłudze odnajdziesz w tym miejscu.

Mnóstwo osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się spełnić to marzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszym krajobrazie dominowały domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się także ogromnymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to w stu procentach inaczej. Niezwykle chętnie stawiamy na domy z drewna, które stanowią połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy wznoszone z drewna to dzisiaj bardzo dobry przykład na to, jak doskonale można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach nazywa się też styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Małe okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, balkon bądź weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu góralskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, chętnie stosują także inne nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być także energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stosują dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór właściwych okien i solidne ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami napotyka się często w w jednej części Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt doświadczonemu architektowi

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do łatwych. Z tego powodu najlepiej jest zlecić to zadanie specjalistom. Dokładnie tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał doskonale, a równocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Lokalizacja firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]