Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Branża budowlana

Chcesz kupić akcesoria szalunkowe? Wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się podczas szalowania? Dlaczego warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Aby szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie wiele elementów służących do wzmacniania szalunków, m.in. ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, korki i stożki oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala zachować właściwy odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające złączyć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse umożliwiające utrzymanie optymalnej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te oferują wysokiej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Tekko czy Peri i można je nabyć w przystępnych cenach.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]