Masz słaby sygnał antenowy? Użyj wzmacniacza DVB-T

Automatyka dla przemysłu

Jeśli chcesz zamówić wzmacniacz DVB T, koniecznie wejdź na telmor.pl.

Oglądanie TV stało się w dzisiejszych czasach codziennością. Na telewizor spoglądamy przy sączeniu porannej herbaty i przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w TV oglądają maluchy, nastolatki, osoby w średnim wieku i ci już nieco starsi. W szerokiej ofercie programowej każdy wyszuka coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, czasem sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór lubianego programu jest zwyczajnie niemożliwy. Idealnym rozwiązaniem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może być przydatny?

Należy pamiętać, że siła sygnału bywa tym niższa, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co znaczy, że dobrym wyjściem jest zmniejszenie ilości gniazd antenowych oraz unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Użycie wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał jest silniejszy, a w konsekwencji odbieramy o wiele wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montuje się tuż przed telewizorem albo też zaraz za anteną. Miejsce ich umieszczenia zależne jest od tego, jak skonstruowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się też w przypadku odbiornika radiowego.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj dostępne?

Wyróżnia się kilka typów wzmacniaczy antenowych. Dzisiaj stosować można wzmacniacze pasmowe, budynkowe, masztowe i kanałowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Umieszcza się go niezwykle blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny typ wzmacniacza – uwydatnia on sygnał jedynie wybranych kanałów, ale jednocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy stosować można wtedy, kiedy sieć antenowa charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. To wykorzystywanie właśnie jego polecane jest w domach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a potem ustawia na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w niewielkich, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]